Lingua Centrum | Szkolenia zagraniczne
15665
page-template-default,page,page-id-15665,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-child-theme-ver-9.4.1.1578421825,qode-theme-ver-9.4.1,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

Szkolenia zagraniczne

Wszyscy dobrze wiemy, że nie ma cudownych metod, które pozwolą nam opanować język obcy bez wysiłku i czasu spędzonego nad słownikiem czy książką. Poza kursami językowymi na które możemy uczęszczać w kraju i nauką we własnym zakresie, najlepszym sposobem nauki języka jest właśnie wyjazd za granicę do dobrej, certyfikowanej szkoły językowej.  Możemy też połączyć naukę komunikacji w obcym języku z wypoczynkiem.

LINGUA współpracuje z centrum językowym EC Language Centres ze szkołami językowymi na całym świecie. Możemy się uczyć w szkołach w Wielkiej Brytanii, Ameryce Północnej, Kanadzie, Irlandii, Malcie i Południowej Afryce. Kursy są organizowane dla wszystkich zainteresowanych nauką języka obcego:

  • dla dzieci i młodzieży zazwyczaj w formie obozów lub ofert z kursami dla rodziców w tym samym czasie,
  • dla nastolatków są zarówno obozy jak i kursy stacjonarne w większych miastach z zakwaterowaniem u rodzin bądź w rezydencjach,
  • studenci mogą przygotować się do studiów w języku angielskim,
  • osoby dorosłe maja do dyspozycji grupy w swoim wieku na kursach 30+, 50+ obejmujących zakres języka angielskiego ogólnego czy też biznesowego,
  • zainteresowani mogą przystąpić do egzaminu Cambridge, IELTS, TOEFL, TOEIC,
  • fani nowych technologii mogą połączyć kursy stacjonarne  z  zajęciami online.

Większość kursów rozpoczyna się w każdy poniedziałek poniedziałek miesiąca. Czas trwania kursu to wielokrotność 1-go tygodnia. Kursy egzaminacyjne i specjalistyczne  organizowane są kilka razy w ciągu roku – dla każdej szkoły obowiązuje inny harmonogram.

 

Kursy wyjazdowe o różnej intensywności

W ofercie znajdują się kursy o różnej intensywności- standardowe to 20 lekcji w tygodniu, intensywne 30 lekcji w tygodniu. Zajęcia intensywne obejmują zwykle kurs ogólny w godzinach porannych i dodatkowe godziny po lunchu, podczas których realizowane są wybrane opcje tematyczne np. przygotowanie do certyfikatów, wybrane kompetencje językowe, literatura, język biznesu, słownictwo specjalistyczne itp. Ciekawą częścią naszej oferty są zagraniczne kursy obozy językowe dla młodzieży.

Z reguły wszyscy uczestnicy kursu mają bezpłatny dostęp do internetu, biblioteki, videoteki i zaplecza sportowego. Proponowane są też dodatkowe zajęcia popołudniowe przygotowywane przez wykwalifikowaną kadrę (zwiedzanie okolicy i dziedzictwa kulturowego, naukę tańca, gotowania, degustacje lokalnych win i potraw, projekcje filmów, gry na gitarze, uprawianie sportów: golf, jazda konna, surfing, tenis, pływanie – w zależności od zaplecza sportowego szkoły).
W pierwszym dniu zajęć przeprowadzany jest test kwalifikujący do grupy na odpowiednim poziom zaawansowania znajomości języka.

Większość kursów nastawiona jest na uczenie przede wszystkim komunikacji w języku obcym, stąd oparcie formy zajęć na aktywnym uczestnictwie studentów. Wszyscy nauczyciele to ‚native speakers’, posiadający doświadczenie w nauczaniu obcokrajowców.

Kompleksowa obsługa wyjazdu obejmuje również rezerwację zakwaterowania w wybranej opcji:

  • Mieszkanie u rodziny goszczącej połączone z możliwością wspólnych posiłków, wszystkie rodziny goszczące są selekcjonowane i nadzorowane przez szkołę.
  • Apartamenty – niezależne mieszkania z pełnym wyposażeniem dla kilku uczestników kursów w danej szkoły lub mieszkańców danego kraju
  • Rezydencje – rodzaj akademika o różnym standardzie
  • Na życzenie – hotele o różnym standardzie

WWW.ECENGLISH.COM